Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR 2020
Stromová 1, Bratislava

Ministerstvo školstva SR - 2020

Náplň práce
Pre projekt zavedenia Európskej akreditácie školstva SR - generálna reforma školstva SR, hľadáme personál na prácu na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky na obsadenie postov v rôznych sekciách a odboroch. Začiatok projektu je po voľbách 2020. V prípade záujmu mi zašlite mailom svoj životopis v slovenskom jazyku, prípadne anglickom jazyku (hlavný jazyk EU). Povinnosťou pre úspešných kandidátov a uchádzačov je absolvovanie pohovoru a po prijatí následné štúdium Európskej únie, projektu Európskej akreditácie a školstva SR v 6 rezortoch (školstvo, zdravotníctvo, kultúra, vnútro, obrana, práca, sociálne veci a rodina) + Platová únia.
Jedná sa o prácu na postoch štátnych tajomníkov (project managers), vedúcich sekcií a odborov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, administratívny a asistentský personál.
- Kancelária ministra , štátneho tajomníka, generálneho tajomníka služobného úradu
- Sekcia financovania, rozpočtu a výkazníctva
- Sekcia medzinárodnej spolupráce a európskych záležitostí
- Sekcia vysokých škôl, Sekcia vedy a techniky
- Sekcia regionálneho školstva, odbor základných škôl, pedagogických a odborných zamestnancov, špeciálneho vzdelávania, stredných odborných škôl, konzervatórií a umeleckých škôl, odbor gymnázií a jazykových škôl, súkromných, cirkevných škôl, siete škôl a školských zariadení, odbor edičnej činnosti
- Sekcia národnostného a inkluzívneho vzdelávania
- Sekcia športu, kancelária hlavného kontrolóra športu
- Sekcia štrukturálnych fondov EU
- Sekcia informatiky a správy rezortných dát
- Sekcia legislatívno - právna
- Osobný úrad, odbor kontroly, útvar vnútorného auditu, odbor hospodárskej správy a služieb, odbor krízového manažmentu a odbor pre verejné obstarávanie
- Sekcia Európskej Akreditácie, sekretariát Akreditačnej komisie
- Odbor celoživotného vzdelávania a analýz vzdelávacej politiky, odbor detí a mládeže
- Sekcia pre komunikáciu s verejnosťou, odbor komunikácie a protokolu, tlačový a mediálny odbor
- Stredisko pre uznávanie dokladov o vzdelaní
- vrátnica/recepcia, podateľňa a elektronická podateľňa

Riadenie chodu a činností sekcií, odborov, kancelárií, útvarov a stredísk a realizácia projektu Európskej komisie a vlády SR - Európska Akreditácia školstva SR.
hlavný pracovný pomer
Ponúkaný plat
8000 eur/mesiac a viac
Nadpriemerné finančné ohodnotenie pracovníka Ministerstva, realizácia Európskeho projektu, kompletné zaškolenie na post a do projektu Európskej Akreditácie školstva SR v 6 rezortoch, možnosť aktívne prispievať do progresívneho projektu. Viac informácií o zamestnaneckých výhodách a benefitoch na osobnom pohovore (neformálnom stretnutí).
Zaškolenie na post priamo na Ministerstve 2 dni. Diaľkové zaškolenie po prijatí 1 rok.
Školné 250 € / 1 rok
Miesto práce
Bratislava
Stromová 1
Termín nástupu
marec-apríl 2020
Informácie pre uchádzača
- zaslanie životopisu s fotkou v slovenskom jazyku, prípadne anglickom jazyku
- oznámenie o postupe do užšieho výberu
- individuálny pohovor + zaškolenie do projektu Európskej Akreditácie
- podpis zmluvy a následné štúdium Európskej únie, školstva SR v 6 rezortoch
- skúška a realizácia projektu Európskej Akreditácie školstva SR na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR v roku 2020
Lukratívne prostredie, nadpriemerné finančné ohodnotenie a nutné zaškolenie a kvalifikáciu personálu do Európskeho projektu.
Koniec výberového konania: 31.3. 2019
Komunikačné zručnosti, manažérske zručnosti a schopnosti, ovládanie aspoň jedného svetového jazyka na komunikatívnej úrovni, Schopnosť riadiť a realizovať projekty a aktívne prispievať. Tento projekt vyžaduje celoeurópsku a celosvetovú kooperáciu.
Vzdelanie v odboroch:
školstvo, vzdelávanie, manažment, právo, diplomacia a EU, informatika, médiá, ekonómia, obchod a podnikanie, účtovníctvo, HR a personalistika, jazyky - ovládanie aspoň jedného svetového jazyka na komunikatívnej úrovni.
S úspešnými uchádzačmi podpisujeme zmluvu a musia absolvovať diaľkové zaškolenie 1 rok, a interné zaškolenie na post 2 dni.

Požadované vzdelanie
úplné stredoškolské s maturitou
Ďalšie požiadavky na pracovníka
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa
Komunikačné zručnosti, manažérske zručnosti a schopnosti, ovládanie aspoň jedného svetového jazyka na komunikatívnej úrovni je výhodou. Schopnosť riadiť a realizovať projekty a aktívne prispievať.
Stromová 1
831 03 Bratislava
SR
Kontaktná osoba: Ľudovít Dzielava (nom. SMER-SD)
Telefón: 0940302195
Fax: 0940302195
Aktualizované 17.1.2019

Ďalšie pracovné ponuky v kategórii: Ľudské zdroje a personalistika

Ďalšie pracovné ponuky v kategórii: Marketing a reklama

Ďalšie pracovné ponuky v kategórii: Právo a legislatíva