Huawei Technologies (Slovak), s.r.o.
Huawei Technologies (Slovak), s.r.o. was established in 2006 and since then has been keeping continuous growth and increasing its presence in Slovak telco market.Established in 1988, Huawei Technologies is a leading global innovative and customer-oriented ICT (Information and Communication Technology) company with high quality products, solutions, and services deployed in more than 140 countries and serving 45 out of the world´s top 50 operators. Huawei Technologies employs 150,000 staff members (over 45 % engaged in R&D) and more than 10% annual revenue is invested back in R&D.For more information, please refer to website: www.huawei.com

Project Manager

Náplň práce
hlavný pracovný pomer
Ponúkaný plat
od 1000 € za mesiac
Miesto práce
okres Bratislava
Bratislava-Petržalka, Einsteinova 23
Termín nástupu
ihneď
Požadované vzdelanie
vysokoškolské vzdelanie
Ďalšie požiadavky na pracovníka
Dĺžka praxe: aspoň 5 rokov.
Cudzie jazyky: anglický - vysoká: C1 a C2, čínsky (mandarínčina) - vysoká: C1 a C2.
Ďalšie požiadavky: Plynulá znalosť čínskeho jazyka, 5-ročné skúsenosti s Huawei technológiami a produktmi.
Einsteinova 23
Bratislava-Petržalka
Kontaktná osoba: Ing. Veronika Fiľová
Telefón: +421904350928
Aktualizované 16.4.2018

Ďalšie pracovné ponuky pre pozíciu: Projektový manažér