Detský domov
V roku 2010 sa pôvodný detský domov Bojnice presťahoval do mesta Prievidza a k 1.1.2012 sa detský domov zlúčil s Detským domovom Handlová a s Detským domovom rodinného typu Veľké Uherce.

Sociálny pracovník

Náplň práce
Sociálny pracovník: Po prijatí dieťaťa do DeD informuje dieťa a jeho rodičov o: právach dieťaťa, právach a povinnostiach biologických rodičov, o pláne sociálnej práce s rodinou dieťaťa, o spolupráci s rodičmi pri sanácii, pri neúspešnej sanácii rodiny informuje dieťa a jeho rodinu o možnostiach zverenia dieťaťa do NRS. Vedie spisovú dokumentáciu dieťaťa podľa príslušnej legislatívy (zákon č. 305/2005 Z.z.) Zodpovedá za vypracovávanie individuálneho plánu rozvoja osobnosti dieťaťa. Poskytovanie sociálneho poradenstva dieťaťu a jeho rodine. Prešetrovanie pomerov v biologickej rodine dieťaťa. Spolupráca s orgánom SPODaSK a obcou pri koordinovaní sociálneho plánu práce s dieťaťom a rodinou. Zastupovanie DeD na OS. Spolupráca s ostatnými členmi OT a zamestnancami priameho kontaktu.
Koordinátor CPPR: Koordinovanie Centra podpory profesionálnych rodín, zvolávanie a vedenie porád PR a OT CPPR – zápisy, Kompletizácia mesačných hlásení + štatistické výkazníctvo. Koordinovanie príjmu detí, zodpovednosť za hlásenie zmeny stavu voľných miest. Zúčastňuje sa na výbere profesionálnych rodičov spolu s ďalšími členmi odborného tímu DeD. Zúčastňuje sa na realizácii návštev v domácnostiach profesionálnych rodín DeD Prievidza, v prípade potreby vypracováva zápis z návštev. Zodpovedá za výpočet zákonných nárokov na príspevky pre PR a deti umiestnené v PR. Zodpovedá za kontrolu správnosti mzdových výkazov PR a s tým spojený výpočet nárokov PR na stravné poukážky. Zodpovedá za výpočet mzdy PR a za odovzdanie podkladov pre prípravu mzdových dekrétov pre PR na ekonomický úsek. Vedie evidenciu vreckového deťom PR DeD a zodpovedá za inventarizáciu vkladov a výberov na vkladné knižky detí, vrátane priebežnej kontroly. Zodpovedá za inventarizáciu majetku v profesionálnych rodinách a evidenciu presunov majetku.
Jednozmenný pracovný režim.
Pracovný čas: od 7:00 do 15:00.
hlavný pracovný pomer
Ponúkaný plat
od 538 do 770 € za mesiac
Iné výhody
Pružný pracovný čas.
Možnosť sebarealizácie a osobnostného rastu formou vzdelávania podporovaného zo strany zamestnávateľa.
Možnosť osobného ohodnotenia finančnou formou ako aj iné benefity zo strany zamestnávateľa.
Možnosť kariérneho postupu.
Miesto práce
okres Prievidza
Prievidza, Koncová 36
Termín nástupu
1. 4. 2018
Požadované vzdelanie
vysokoškolské vzdelanie
Ďalšie požiadavky na pracovníka
Dĺžka praxe: aspoň 3 roky.
Vodičské oprávnenie: Skupina B.
Všeobecné spôsobilosti: organizovanie a plánovanie práce, motivovanie ľudí, komunikácia (jednanie s ľuďmi), kultivovaný písomný prejav, kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa, tímová práca, pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti), samostatnosť, osobnostný rozvoj.
Počítače: Microsoft Outlook - elementárna, Microsoft PowerPoint - elementárna, Microsoft Word - pokročilá, Microsoft Excel - pokročilá, Internet - pokročilá.
Ďalšie požiadavky: Požadované vzdelanie uchádzača: vysokoškolské vzdelanie II. Stupňa v odbore Sociálna práca, Požadovaná prax v odbore: 3 roky praxe v odbore a 1 rok prax vo vedúcej pozícií, Požadované odborné znalosti: Platné legislatívne predpisy ( zákon 305/2005 + plus vyhláška 643/2008, zákon 36/2005, zákon 122/2003, zákon 552/2003 a 553/2003.), Iné požadované schopnosti: Vodičský preukaz skup. B je výhodou.
Osobnostné predpoklady: empatia, komunikatívnosť, ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť).
Š. Závodníka 494/24
Prievidza
Kontaktná osoba: Mgr. Tomáš Smatana
Telefón: +421465420037
Aktualizované 13.2.2018

Ďalšie pracovné ponuky pre pozíciu: Sociálny pracovník