Insignia Lifestyle Boutique Limited, organizačná zložka
concierge služby a služby manažmentu životného štýlu

Product Manager

Náplň práce
• Developing and maintaining product solutions working with the Client Development team to anticipate and address the market’s needs on an ongoing basis, to create the market-leading solution for the target market segments
• Writing business cases, and product approval documents for any new product and product enhancement/development
• Sponsoring new product implementation projects (executed by IT and Operations) in tandem with Programme and Project Management team
• Support Client Segment in competitor and target market analysis
• Developing and maintaining standard product description, standard scope of services documents, contracts and SLAs
• Developing and maintaining pricing models, pricing guidelines, setting pricing strategy; reviewing and approving financial proposals
• Monitoring and managing product profitability
• Industry watch: sourcing, compiling and interpreting information on pertinent developments within industry bodies and services (e.g. the regulators, market depositories/clearers, central banks, consultants)
Jednozmenný pracovný režim.
Pracovný čas: od 9:00 do 18:00.
hlavný pracovný pomer
Ponúkaný plat
od 480 do 480 € za mesiac
- working for one of the best lifestyle international companies
- working with young highly motivated team
- provided with company continuing education and courses
- company events
- meal vouchers
Miesto práce
okres Bratislava
Bratislava-Staré Mesto, Štefánikova 15
Termín nástupu
ihneď
Požadované vzdelanie
vysokoškolské vzdelanie
Ďalšie požiadavky na pracovníka
Všeobecné spôsobilosti: komunikácia (jednanie s ľuďmi), prezentovanie, kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa, analyzovanie a riešenie problémov, pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti), finančná a ekonomická gramotnosť.
Cudzie jazyky: anglický - vysoká: C1 a C2, ruský - vysoká: C1 a C2, ukrajinský - vysoká: C1 a C2.
Počítače: Microsoft Word - pokročilá, Microsoft Excel - pokročilá, Microsoft Outlook - pokročilá, Microsoft PowerPoint - pokročilá.
Ďalšie požiadavky: Skills & Experience Required, , • Excellent presentation skills – the ability to be “confident, assertive and coherent” to key stakeholders and external clients;, • Exceptional communications skills – both verbal and written, • The ability to work with multiple business functions where workloads will be prioritised towards client requirements and business needs;, • Strong customer focusing qualities, • Strong analytical skills – ability to summarise documentations to clients (I.e. cause/effect, etc.);, • Strong interpersonal skills – ability to converse and liaise with internal business functions promptly to tight deadlines, • Possess drive and enthusiasm with a willingness to learn within new surroundings.
Osobnostné predpoklady: praktické myslenie, analytické myslenie, precíznosť (presnosť), komunikatívnosť.
Štefánikova 15
Bratislava-Staré Mesto
Kontaktná osoba: Miriam Beňová
Telefón: +421918726909
Aktualizované 12.1.2018

Ďalšie pracovné ponuky pre pozíciu: Produktový manažér