POLO TRADE s.r.o.
Veľkoobchod s textilom a rozličným tovarom.

Magento Web Developer / Frontend Developer (m/f)

Náplň práce
• very good skills in HTML(5), PHP, MSSQL/MYSQL, CSS 2+3, JavaScript,
SV / XML Import Export / (automatization),
• with knowledge of website accessibility, Windows and Linux as well as search engine optimization,
• create convincing, state-of-the-art content management solutions together with our editors and designers,
• be responsible for the implementation of our web projects,
• ideally with a university degree in web development,
• ideally with knowledge of the shop system Magento,
• proactive and an analytical thinker,
• a team player,
• attention to detail / flexible / self-motivated / organizational & time management abilities.

Pružný pracovný čas.
Pracovný čas: od 9:00 do 17:00.
hlavný pracovný pomer
Ponúkaný plat
dohodou
Iné výhody
• an international wholesaler,
• the biggest and the oldest wholesaler in Bratislava,
• with headquarter in Bratislava,
• focused on textiles and merchandise,
• a company that offers you space for your ideas and skills,
• a young, dynamic team.

Location: Bratislava, 83104
Mode of employment: Full-time
Start: ASAP
Salary according to qualifications and experience
Miesto práce
okres Bratislava
Bratislava-Nové Mesto, Stará Vajnorská 15
Termín nástupu
ihneď
Informácie pre uchádzača
Pracovné miesto vhodné aj pre absolventa.
Požadované vzdelanie
vysokoškolské vzdelanie
Ďalšie požiadavky na pracovníka
Dĺžka praxe: aspoň 1 rok.
Všeobecné spôsobilosti: samostatnosť.
Cudzie jazyky: anglický - pokročilá: B1 a B2.
Počítače: POHODA - elementárna, HTML - pokročilá, XHTML - pokročilá, SEO - pokročilá, SQL - pokročilá, MySQL - pokročilá, Microsoft Access - pokročilá, PHP - vysoká.
Osobnostné predpoklady: analytické myslenie, iniciatívnosť, spoľahlivosť.
Stará Vajnorská 15
Bratislava-Nové Mesto
Kontaktná osoba: Human Resources
Telefón: +421000000000
Aktualizované 10.8.2017

Ďalšie pracovné ponuky pre pozíciu: Web dizajnér